“Peşəkar teatr dərsləri”nin növbəti mərhələsi Qaxda başa çatdı
Mədəniyyət üzrə Elmi-Metodiki və İxtisasartırma Mərkəzi tərəfindən mayın 20-24 tarixlərində İlya Çavçavadze adına Qax Dövlət Gürcü Dram Teatrında təşkil olunmuş “Peşəkar teatr dərsləri” layihəsi çərçivəsində növbəti ustad dərslərinə yekun vurulub.
Əməkdar artist, pedaqoq Qasım Nağı və teatrşünas Dağlar Yusif tərəfindən keçirilən peşəkar teatr dərslərində aktyorların tamaşaçı ilə ünsiyyəti, rejissorla işləmək bacarığı, səhnə texnikası, həmçinin pyesin mənimsənilmə qabiliyyəti, səhnə ritmika və plastikası, nitq mədəniyyəti kimi keyfiyyətləri təkmilləşdirilib.
Mütəxəssislər tərəfindən keçirilmiş dərslər iştirakçılar ilə təcrübə mübadiləsi, ixtisasartırma və aktyorluq potensialının inkişaf etdirilməsi üçün geniş imkanlar yaradaraq İlya Çavçavadze adına Qax Gürcü Dövlət Dram Teatrının yaradıcılıq mühitinin inkişafına və zənginləşməsinə böyük töhfə verib.