"Xeyir xəbər"  təqdim olundu
Əməkdar incəsənət xadimi, yazıçı-dramaturq Əli Əmirlinin eyniadlı pyesi əsasında səhnələşdirlən “Xeyir xəbər” tamaşası Azərbaycan Dövlət Milli Gənc Tamaşaçılar Teatrında təqdim olunub.
Kulis.az xəbər verir ki, birhissəli qəhrəmanlıq dramı olan "Xeyir xəbər"in bədii rəhbəri Xalq artisti, Sumqayıt Dövlət Dram Teatrının Baş rejissoru Firudin Məhərrəmov, quruluşçu rejissoru Fuad Cavadzadə, quruluşçu rəssamı Nizami Dadaşov, musiqi tərtibatçısı sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru Telman Qəniyevdir.
Tamaşada rolları Elmira Kərimova, Habil Xanlarov, Şəmistan Süleymanlı, Məryəm Hüseynli, Elay Xasıyev, Siyavuş Mahmudov, Akif Mirzəyev, Kamran Muradlı, Ramazan Xanlarov, Etibar Əmirov, Əmrah Cəbiyev canlandırıblar.
Tamaşa 44 günlük Vətən müharibəsində əldə etdiyimiz qələbəyə, şəhidlərimizin əziz ruhlarına, müharibə veteranlarına, qazilərimizə ithaf olunub