“Vətənim Azərbaycan” adlı respublika uşaq rəsm müsabiqəsi elan olunub
Mədəniyyət və Təhsil nazirlikləri, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı, Naxçıvan Rəssamlar Birliyi, “Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti, Xətai İcra Hakimiyyətinin dəstəyi, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyası və Xətai Sənət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə “Könüllülər ili” çərçivəsində “Vətənim Azərbaycan” adlı Respublika uşaq rəsm müsabiqəsi elan olunub.
Kulis.az xəbər verir ki, müsabiqə Azərbaycanı gənc nəslə tanıtmaq, bugünkü Vətən müharibəsində həmrəylik və birliyimizin qorunmasını, həmçinin vətən uğrunda fədailik və şəhidlik zirvəsinə yüksələnlərin qəhrəmanlığını tabloda tərənnüm etmək, gənc rəssamların bacarıqlarını inkişaf etdirmək məqsədilə keçirilir.
Qeydiyyat üçün www.xsm.az saytında tədbirlər bölümündəki “Vətənim Azərbaycan” və ya http://xsm.az/site/vetenimazerbaycan/