Silahlı Qüvvələr Günü münasibətilə silsilə materiallar hazırlandı
Cəfər Cabbarlı adına Respublika Gənclər Kitabxanasında 26 İyun - Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələr Günü ilə əlaqədar olaraq Azərbaycan Ordusunun qəhrəmanlıq və Zəfər yolunun təbliği məqsədilə geniş videomaterial, “Müzəffər Ordu ilə möhtəşəm qələbə” adlı biblioqrafik icmal və ənənəvi kitab sərgisi hazırlanıb.
Kulis.az xəbər verir ki, videomaterialda Azərbaycan Ordusunun keçdiyi tarix yolu, bu günün əhəmiyyəti haqda geniş məlumat verilir, tarixin bütün hadisələri ardıcıllıqla əks etdirilir.
Müasir Azərbaycan Ordusunun görüntülərinin yer aldığı materialda AXC dövründə Milli Ordunun yaradılması, Ulu Öndər Heydər Əliyevin hakimiyyətə gəldikdən sonra Azərbaycan ordusunun inkişafındakı rolunu əks etdirən faktlar əks olunur. Kitabxana əməkdaşları tərəfindən hazırlanan materialda bu gün Azərbaycanın qüdrətli və nizamlı orduya malik olmasının Ümummilli Lider Heydər Əliyevin gərgin əməyinin bəhrəsi olmasından, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin Ulu Öndərin ideyalarını layiqincə yerinə yetirərək ordu quruculuğu sahəsində, Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin müasir hərbi texnika ilə təchiz edilməsinə, möhkəm nizam-intizam, yüksək döyüş ruhu ilə seçilən, düşmənə sarsıdıcı zərbə vurmağa qadir olan bir ordunun yaradılmasına nail olmasından bəhs edilir.
“Müzəffər Ordu ilə möhtəşəm qələbə” adlı biblioqrafik icmalda isə Milli Ordu quruculuğuna dair “Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti dövründə ordu quruculuğu”, “Heydər Əliyev və Ordu quruculuğu”, “Azərbaycan tarixinin zəfər salnaməsi”, “Xilaskar İlham Əliyev” kimi kitabların icmalı təqdim edilir.