“Rəngarəng duyğular” sərgisi açıldı
“Ambassadors Cultural Club” mədəniyyət mərkəzi fəaliyyətə başlayıb və mərkəzdə "Rəngarəng duyğular" sərgisi açılıb.
Kulis.az xəbər verir ki, mərkəz “Arts Council Azerbaijan” təşkilatının nəzdində yaradılıb. Mədəniyyət mərkəzinin açılışı çərçivəsində istedadlı Azərbaycan rəssamlarının əsərlərini bir araya gətirən “Rəngarəng duyğular” adlı kollektiv sərgi təqdim olunub. Sərgi yaradıcı yanaşmaların, üslubların və texnikanın zənginliyini nümayiş etdirib.
Sərgidə rəssamlar Ruslan Rüstəmov, Hüseyn Kəngərlı, Mələk Abbaszadə, Nərgiz Quliyeva, Məryəm Kiblayeva, Nigar Əliyeva, Aynurə Mustafayeva, Röya Həsən, Elşən Rzazadə, Leyla Orucova, Leyli Müseyibova, Sevda Rüstəmova, Nailə Məhərrəmova, Sevinc Gəncəli, Təranə Əliyeva, Eldar Babazadə, Aliyə Əsədullayeva, Günay Bəylərova, Nailə Aslanova, Vüsalə Şərifova, Ləman Hacıyeva, Nuray Allahverdiyeva, Nigar Familsoy, Rosa Murad, Gündüz Xunlar, Samirə Muxtarova, Könül Cabbarova iştirak ediblər.
Əsərlər həm rəssamların şəxsi təəssüratlarına, həm də aktual sosial və mədəni problemləri əks etdirən geniş mövzulara işıq tutur.