“Muxtariyyətin 100 ili” mövzusunda yaradıcılıq müsabiqəsi keçirilir
Naxçıvan Televiziyası və Nuhçıxan İnformasiya Agentliyi “Muxtariyyətin 100 ili” mövzusunda yaradıcılıq müsabiqəsi elan edir.
Kulis.az xəbər verir ki, yaradıcılıq müsabiqəsi Naxçıvan Muxtar Respublikasının tarixini, mədəniyyətini əks etdirən fotolar, analitik məqalələr, ədəbi-bədii nümunələr, film-videoçarxlar, sujet-reportajlar və araşdırma videomaterialları üzrə keçirilir.
Müsabiqənin keçirilməsində məqsəd muxtar respublikanın 100 illik tarixinə nəzər salmaq, bu sahədəki yaradıcılıq fəaliyyətinə dəstək vermək, iştirakçıların bacarıqlarını və ideyalarını üzə çıxarmaq, Naxçıvanın tarixini və müasir inkişafını yaşatmaqdır.
Müsabiqədə yaradıcılıq qabiliyyəti olan hər kəs iştirak edə bilər.
Müsabiqə 2024-cü il yanvar ayının 25-dən may ayının 5-dək keçiriləcəkdir. Yaradıcılıq müsabiqəsində iştirak etmək istəyənlər hazırladıqları işləri 2024-cü il may ayının 5-dək şəxsiyyət vəsiqələrinin surəti ilə birlikdə NUHÇIXAN İnformasiya Agentliyinə (Ünvan: Naxçıvan şəhəri, İstiqlal küçəsi, 84 Telefon: 036-545-93-93) təqdim etməlidirlər. Qaliblər 2024-cü ilin may ayında elan olunacaq və mükafatlandırılacaqlar.
Müsabiqənin mükafat fondu aşağıdakı kimidir: