"Fərqli dünyalar" adlı qrup sərgisinin açılışı baş tutdu
Kulis.az xəbər verir ki, 28 iyun 2024-cü il, saat 18:00-da Azərbaycan Rəssamlar İttifaqının V.Səmədova adına Sərgi Salonunda Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Azərbaycan Rəssamlar İttifaqı, Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının dəstəyi, Ülvi Art Studiyasının təşkilatçılığı ilə “Fərqli dünyalar” adlı qrup sərginin açılışı baş tutub.
Rəssamlar İttifaqının katibi Ağaəli İbrahimov, Xalq rəsssamı Aydın Rəcəbov, rəssam Ülvi Yadigarlı və sənətşünas Xanım Rzayeva çıxış edərək sərginin məqsədi barədə məlumat verib.
Daha sonra gənc rəssamların işlərinə baxış keçirilib.
Qeyd edək ki, sənətşünas Xanım Rzayevanın kuratorluğu ilə baş tutmuş sərginin ekspozisiyasında Ülvi Art Studiyasının 24 tələbəsinin (Onur Aşurlu, Aysu Əsgərova, Gülnar Qurbanova, Aydan Qurbanzadə, Aysel Şahverdiyeva, Əfsanə Abbasova, Jalə Musalı, Turanə Hüseynova, Zöhrə Babayeva, Fatimə Əliyeva, Arzu Zamanova, Aynur Yadigarlı, Kəmalə Quliyeva, Nazlı Rəhimova, Xumar Qəhrəmanova, Gülər Tağıyeva, Aytac Mədətova, Nərmin Ağayeva, Alsu Hümbətova, Fatimə Əlibaxşiyeva, Cavad Müslümlü, Gülbəyim Məmmədova, Ləman Nağıyeva, Məryəm Bağırova) əsərləri yer alıb.