AKİ və ARKİ eyni ofisdə fəaliyyətə başladı
Azərbaycan Kinematoqrafçılar İttifaqı (AKİ) bu gündən etibarən Azərbaycan Respublikası Kinematoqrafçılar İttifaqının (ARKİ) ofisində fəaliyyət göstərəcək.
Kulis.az xəbər verir ki, bu barədə APA-nın sorğusuna cavab olaraq, AKİ katibliyindən bildirilib.
Qeyd olunub ki, bu, ittifaqların birləşməsi istiqamətində atılan növbəti addımdır: “Birgə işçi qrup hər iki təşkilatın ümumi iclasının gündəliyi üzərində işləyir”.
Katiblikdən vurğulanıb ki, ARKİ sədri Şəfiqə Məmmədova AKİ heyətini böyük qonaqpərvərlik və diqqətlə qarşılayıb, heyət üçün komfortlu iş şəraiti yaradılıb: “Bu gündən etibarı ilə istehsal ediləcək layihələr və tədbirlər AKİ və ARKİ birgə istehsalı kimi təqdim ediləcək”.
Xatırladaq ki, bu ilin 26 iyulunda AKİ və ARKİ birləşəcəkləri barədə birgə bəyanat yayıblar.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikası Kinematoqrafçılar İttifaqı 2012-ci ildə yaradılıb və ittifaqın idarə heyətinin hazırkı sədri Xalq artisti Şəfiqə Məmmədovadır. Azərbaycan Kinematoqrafçılar İttifaqı isə 1963-cü ildən fəaliyyət göstərir, ittifaqın idarə heyətinin hazırkı sədri Xalq artisti Rasim Balayevdir.