Gənc skripkaçılarımız beynəlxalq festivalda mükafata layiq görüldü
Parisdə yaradıcı uşaqlara həsr olunan “The Golden Festival İnternational” (Beynəlxalq Qızıl Festival) keçirilib. Avropa Elm, Mədəniyyət və İncəsənət Akademiyasının təşkilatçılığı ilə keçirilən, Avropada rəsmi beynəlxalq müsabiqə statusuna malik bu yarışmada dünyanın müxtəlif ölkələrindən uşaqlar onlayn iştirak ediblər.
Bakı Şəhər Mədəniyyət Baş İdarəsindən bildirilib ki, beynəlxalq festivalda Ə.Bədəlbəyli adına 23 nömrəli 11 illik musiqi məktəbinin skripka ixtisası üzrə şagirdləri Mədinə Məşədihüseynova Qran-Pri mükafatına və Humay Bayramzadə l yerə layiq görülüb. Hər iki məktəbli müvafiq diplomlarla təltif edilib.
Həmçinin uğurlu işlərinə, şagirdləri və gələcək musiqiçiləri yüksək peşəkarlıqla hazırladıqlarına və məhsuldar əməkdaşlığa görə ixtisas müəllimi N.Ələkbərova və konsertmeyster A.Malxazova münsiflər heyəti tərəfindən “Təşəkkür” diplomları ilə mükafatlandırılıblar.