Ermənistanın cəbhədə düşdüyü vəziyyətlə bağlı ən gülməli statuslar
Son günlər cəbhədə gedən döyüşlərdə Ermənistan tərəfinin atdığı anormal addımlara qarşı sosial şəbəkə istifadəçiləri müxtəlif səpkidə reaksiya verir. Kulis.az bu mövzuda yazılan ən maraqlı postları təqdim edir.
Fərrux Qocamanlı: “Ermənilər nə qəribə millətdir, özlərinə məxsus tankı, texnikanı verirlər, bizə məxsus torpağı vermirlər”.
Alim Cəfər: “Paşinyan KTMT- yə deyib ki, heç olmasa, gəlin, lotereya oynayaq, 1-ci mən götürüm”.
Elşən Mehdi: “Axırda Xankəndidə həyəcan siqnalını xarab eləyəcəklər”.
Emil Musayev: (Müəllif postu paylaşanda cəbhədə olub) “Uşaqlar, bilmirsiniz, erməni tankını necə xodduyullar? Muftanı ayırım, yoxsa...?”
Yalçın Cavad: "KİV-də məlumat gəzir ki, Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycan ordusunun döyüş qabiliyyətinin artırılması, maddi-texniki bazasının genişləndirilməsi, hərbi texnika və silah sursat arsenalının güncləndirilməsi istiqamətində fəaliyyəti davam edir. Belə ki, növbəti dəstək tədbiri nəticəsində daha 27 tankı əsgərlərimizin ixtiyarına veriblər. Yaxın günlərdə daha çox hərbi sursatın Azərbaycan əsgərlərinə təhvil verilməsi gözlənilir."
Süleyman Süleymanzadə: “Bir azdan Zabit Səmədovun şəklini suriyalı terrorist adı ilə paylaşacaqlar”.
Fərda Amin: “Putin yığıb ki, ə qurumsaq, yığa-yığa məni də öyrəşdirdin özünə, hardasan, yarım saatdı niyə yığmırsan?”
Bahar Zamanı: “Bu dəqiqələrdə Paşinyanın maması deyir ki, a gədə, qoy o telefonu yerə, gözün çıxıb töküldü. Bircə biləydim kimə zəng edirsən gecə vaxtı!"
Elvin Paşa: “Paşinyan “Facebook”da status paylaşıb ki, əsgər itkimiz yoxdu, erməninin biri də altında yazıb ki, etibarlı mənbə göstərin”.
Ömər Xəyyam: “İti qovan kimi” frazeolojiyasının ən yaxşı tərcüməsi “doggy style”dir.
Kərim Abi: “Xızıya raket atmaq nәdi? Rәşad Dağlının ordusu Ermәnistanın әhalisindәn çoxdur, tapdalayarlar adamı”.
Miri Rəsulzadə: “Artıq tariximiz iki hissəyə bölünür: itiqovandan əvvəl, itiqovandan sonra”.