Aşıq Veysəlin nəvəsi babası ilə bağlı məşhur faktları inkar etdi
Türkiyənin məşhur ozanı Aşıq Veysəl Şatıroğluna aid olduğu iddiası ilə social mediada paylaşılan “Mənim sənə verə biləcək çox şeyim yoxdur. Çay var içərsən, mən varam sevərsən, yol var gedərsən” sözü mübahisə mövzusu olub.
Kulis.az NTV Haber-ə istinadən xəbər verir ki, Aşıq Veysəlin Ankarada yaşayan yazar nəvəsi Gündüz Şatıroğlu bu sözlərin babasına aid olmadığını açıqlayıb. Mütəxəssizlər isə Gündüz Şatıroğlunu dəstəkləyərək bu fikirin Veysəloğlunun üslubuna yad olduğunu bildiriblər. Xalq deyimləri araşdırmaçısı, yazıçı Doğan Kaya da qeyd edib ki, illərdir apardığı araşdırmalar zamanı Aşıq Veysəlin belə bir fikr söyləməsi faktı ilə rastlaşmayıb.
Bundan başqa Doğan Kaya Aşıq Veysəlin onu tərk edən həyat yoldaşının corabının içinə pul qoyması ilə baölı olan hekayənin də həqiqəti əks etdirmədiyini qedy edib: “Onu tanıyanlardan kimlə danışdımsa belə bir əhvalatın olmadığını bildirdi”.