500 daş əsər sərgilənəcək
Ərzurumda aparılan qazıntılar zamanı tapılan 500-ə yaxın daş əsər açıq hava muzeyində sərgilənəcək.
Kulis.az xəbər verir ki, Əziziyə Bələdiyyə Başçısı Məhəmməd Cevdet Orhan, qoç başlı məzar daşları, lahitlər, katapult gülləri, sütun və sütun altlıqları və kitabələrdən ibarət abidələrin turizmə gətirilməsi üçün işlərə başlayıb.
Rayonda “açıq səma altında daş işləri muzeyi” olaraq hazırlanmağa başlanan 7 dekarlıq ərazinin birinci mərhələsi olan 4 hektar sahədə infrastruktur işləri tamamlanma mərhələsinə gəlib.
Qorunan tarixi abidələrin yerləşdirilməsinə başlanılacaq işlər layihənin ikinci mərhələsi olan 3 dekarlıq ərazinin hazırlanması ilə tamamlanacaq.
Açıq hava muzeyində sərgilənəcək daşların görüntülərini təqdim edirik.
500 taş eser açık hava müzesinde sergilenecek - 1500 taş eser açık hava müzesinde sergilenecek - 2500 taş eser açık hava müzesinde sergilenecek - 3500 taş eser açık hava müzesinde sergilenecek - 5500 taş eser açık hava müzesinde sergilenecek - 7