Gənc Tamaşaçılar Teatrında yeni tamaşa
Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrında Xalq yazıçısı İlyas Əfəndiyevin «Məhv olmuş gündəliklər» pyesi əsasında eyniadlı yeni tamaşa üzərində yaradıcılıq prosesinə başlanmışdır.
Kulis.az teatrın mətbuat xidmətinə istinadən xəbər verir ki, sözügedən əsər hələ 2002-ci ildə teatrın rus bölməsinin aktyorlarının ifasında hazırlanmış və geniş tamaşaçı marağına səbəb olmuşdur. Kollektiv bu tamaşa ilə Moskva vilayətinin Dmitrov, Taldom və Dubna şəhərlərində uğurla çıxış edərək, rusiya teatr mütəxəssislərini və tamaşaçılarını heyrətləndirmişdir.
Hazırda teatrın quruluşçu rejissoru, Xalq artisti Vaqif Əsədov «Məhv olmuş gündəliklər» pyesini azərbaycan dilində yeni versiyası üzərində məşqlər aparır. Tamaşanın tərtibatı da rejissorun özünə məxsusdur. Bundan başqa, tamaşanın musiqi tərtibatı Mixail Simanovskiyə, rəqslərin quruluşu Nicat Kazımova məxsusdur. Rejissor assistentləri isə Sona Mustafayeva və Elnur Kərimovdur.
Yeni səhnə əsərində əsas rolları əməkdar artist Şövqi Hüseynov, aktyorlar Şəfəq Əliyeva, Nəsibə Eldarova, Rasim Cəfərov, Elnur Hüseynov, Nicat Kazımov, Elnur Kərimov, Günel Məmmədova, Şəbnəm Hüseynova, Elşən Rüstəmov, Sərvər Əliyev, Rəşad Səfərov, Kərəm Hadızadə, Elşən Şirəliyev, Manaf Dadaşov, Asya Atakişiyeva, Nigar Məmmədova, Roza İbadova, Anar Seyfullayev ifa edəcəklər.
Tamaşanın premyerası yeni - 84-cü teatr mövsümünün ilk günlərində – sentyabr ayının 20-də nəzərdə tutulmuşdur.