Bakıda 4 min avroluq FESTİVAL
Sabah Bakıda Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin dəstəyi ilə ikinci Bakı Beynəlxalq Turizm Filmləri Festivalının açılışı olacaq. Festivalda 37 ölkədən ümumilikdə 70-ə yaxın film göstəriləcək.
Kulis.az-ın məlumatına görə, Azərbaycan festivalda Mariya İbrahimovaının “Azərbaycan: Şərqin Avropa cazibəsi”, Elvin Abdullayevin “Çox-çox uzaqlarda”, Vüqar İslamzadənin “Ritmik gimnastika üzrə 30-cu Avropa Çempionatı” filmləri ilə təmsil olunacaq.
Filmləri Azərbaycandan Ayaz Salayev, Aynur Talıbova, Vüqar Şıxəmmədov, Türkiyədən Can Özbatur, Avstriyadan Aleksandr Kammel, Xorvatiyadan Spomenka Saraqa, Rusiyadan Tofiq Şahverdiyevdən ibarət beynəlxalq münsiflər heyəti qiymətləndirəcək.
Qeyd edək ki, birinci yerin sahibinə diplom, mükafat, 2000 avro pul, ikinci və üçüncü yerin qaliblərinə diplom və mükafat, "QRAN PRİ" sahibinə isə 4000 avro pul təqdim ediləcək.
Festivalda eyni zamanda seminarlar, müzakirələr, master klasslar keçiriləcək.
Festivalın işi iyunun 29-da yekunlaşacaq.