Rəssamlar üçün satış-sərgisi açıldı
Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə Novruz bayramı münasibətilə rəssamların onlayn satış-sərgisi təşkil olunub.
Dövlət Rəsm Qalereyasından bildirilib ki, sərgi gənc nəsil arasında Novruz bayramının ənənələrini yaşatmaq, rəssamların yaradıcılıqlarını dəstəkləmək və stimullaşdırmaq məqsədilə reallaşıb.
Azərbaycan xalqının maddi və mənəvi dəyərlərini özündə birləşdirən Novruz bayramı, tarixi qədimliyə və mədəni-mənəvi zənginliyə malikdir.
Xalqımızın milli adət-ənənələrini və ən nadir xüsusiyyətlərini özündə birləşdirən Novruz bayramına zaman-zaman Azərbaycan rəssamları da öz yaradıcılıqlarında yer verib və bədii dəyərə malik əsərlər yaradıblar.
Sərginin virtual ekspozisiyasında rəssamların milli adət-ənənələrimizi əhatə edən mövzularda qrafika, rəngkarlıq, dekorativ tətbiqi sənət və heykəltaraşlıq əsərləri nümayiş olunur.
Sərgidə nümayiş edilən əsərlər Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının rəsmi “Facebook” və “Instagram” sosial şəbəkələri, eyni zamanda, www.artgift.az incəsənət əsərlərinin satış portalı vasitəsilə yayımlanır.