Ssenari müsabiqəsinin siyahısı açıqlandı
“Qarabağ. İnsan. Qələbə” ssenari müsabiqəsinin növbəti turuna keçən ssenarilərin siyahısı açıqlanıb.
Kulis.az xəbər verir ki, Azərbaycan Kinematoqrafçılar İttifaqının Qarabağ həqiqətlərini kinoda ifadəsi və dünya tamaşaçısına çatdırmaq məqsədi ilə elan etdiyi “Qarabağ. İnsan. Qələbə” ssenari müsabiqəsinin növbəti mərhələsinin iştirakçıları elan edilib.
Müsabiqəyə 40 iş təqdim edilib, 37 ssenari müsabiqəyə buraxılıb, 15 ssenari növbəti mərhələyə buraxılıb. Katiblikdən qeyd edilib ki, ssenarilər qiymətləndirilərkən peşəkarlıq səviyyəsi ilə yanaşı ssenarinin xarici tamaşaçının diqqətini çəkməsi amili əsas rol oynayıb. Çünki müsabiqə təşkilatçıları üçün Qarabağ həqiqətlərinin dünyaya çatdırılması əsas məqsəddir.
Müsabiqənin 5 müəlifdən ibarət “Qısa siyahı”sı 10 mart, müsabiqənin qalibləri 18 mart tarixində elan ediləcək. Qərar qəbul etmiş münsif üzvlərinin adları da həmin tarixdə açıqlanacaq.
“Qarabağ.İnsan.Qələbə” ssenari müsabiqəsinin növbəti turuna keçən ssenarilərin siyahısı, müəlliflərin soyadının əlifba sırası ilə göstərməklə təqdim edilir: