Xoş xəbəri elan olunacaq növbəti rayon hansıdır?
Azərbaycan xalqının 28 ildir qulağı səsdədir.
Bütün xoş xəbərlər, toylar, bayramlar bir yana, o xəbər bir yana!
Ard-ardınca düşmən tapdağından azad olunan torpaqlarımızın adları uzun illərdir böyük xoşbəxtliyimizə çəkilmiş pərdəni asta-asta aralayır.
Rayonları azad olunan insanların xoşbəxtliyini başqaları təsəvvür edə bilməz. Onların əksəriyyəti son bir ayı yuxu zənn edir; xoş, oyanmaq istəmədikləri bir yuxu.
Sadəcə, bəzi insanlar, sosial şəbəkədə, tanışları arasında ani rəğbət qazanmaq üçün xalqın 30 ildir gözlədiyi xəbərin dadını azaldır. Mənşəyi bilinməyən saytlardan, Yutub kanallarından elan olunan xəbərlər, yayılan görüntülər çox yaxında gələcək o möhtəşəm xəbəri zədələyir.
Əziz dostlar, gəlin, insanların səbirsizliklə gözlədiyi o anlara hörmətlə yanaşaq, onsuz da cəbhə xəbərləri rəsmi elan olunmadıqca kimsə bu məlumatlara inanmır. Siz "Ordumuz artıq filan rayondadır", "Döyüşlər filan kənddə gedir" yazmaqla, yalnız özümüzə ziyan verirsiniz.
Tutaq ki, dediyiniz kimidir, axı bunu sübut etmək üçün əlinizdə heç bir əsas yoxdur. Yaya biləcəyiniz görüntülər belə sonda fakt kimi qarşılanmır. Axı siz niyə özünüzü bu xəbərləri yaymaqda məcbur sayırsınız? Biz ki, işğaldan azad olunacaq növbəti şəhərin hansı olduğunu sizdən soruşmuruq!
Odur ki, gəlin, hamımız o möhtəşəm xəbərin intizarını birlikdə çəkək, birlikdə gözləyək, birlikdə sevinək! O sevincin payından kəsməyək.
İndi səsimizi içimizdə saxlayaq ki, sonda qışqırında hər kəs bizi eşitsin!