Bakıda keçiriləcək beynəlxalq festivalın münsifləri uşaqlar olacaq
III “ANİMAFİLM” Beynəlxalq Animasiya Festivalının münsiflər heyətində uşaqlar olacaq.
Kulis.az xəbər verir ki, təşkilatçılar bu ilki festivalda uşaqlardan ibarət münsiflər heyətinə qoşulmaq hüququnun şərtlərini elan edir. Belə ki, “Uşaqlar üçün ən yaxşı qısametrajlı animasiya filmi” və “Uşaqlar tərəfindən çəkilmiş ən yaxşı qısametrajlı animasiya filmi“ müsabiqəsinin qaliblərini 5-10 nəfər uşaqdan ibarət olan münsiflər heyəti müəyyən edəcək.
Müraciətlər 15 may 2020-ci il tarixədək [email protected] e-poçt ünvanına göndərilməlidir. Nəticələr 31 may tarixində açıqlanacaq. Seçim qaydaları ilə buradan tanış ola bilərsiniz.
Xatırladaq ki, III “ANİMAFİLM” Beynəlxalq Animasiya Festivalı 14-18 oktyabr 2020-ci il tarixlərində Bakı və Şəki şəhərlərində keçiriləcək.
Festival Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Şəki Şəhər İcra Hakimiyyəti, Azərbaycan Kinematoqrafçılar İttifaqı, Çexiya Respublikasının Azərbaycandakı səfirliyi, Fransanın Azərbaycandakı səfirliyi, Azərbaycandakı Fransız İnstitutu, “Nizami” Kino Mərkəzi və digər tərəfdaş və sponsoraların dəstəyi ilə təşkil edilir.