Xalq yazıçısının 100 illik yubileyi qeyd olunub
Oktyabrın 9-da Yasamal rayon Mərkəzləşdirilmiş Kitabxana Sisteminin Mərkəzi Kitabxanasında Azərbaycan nəsrinin inkişafında böyük xidmətlər göstərən Xalq yazıçısı Hüseyn İbrahimovun 100 illik yubileyi ilə əlaqədar tədbir keçirilib.
Kulis.az xəbər verir ki, tədbirdə metodika və biblioqrafiya şöbəsinin böyük metodisti İradə Hüseynova çıxış edərək Prezident İlham Əliyevin “Hüseyn İbrahimovun 100 illik yubileyinin qeyd edilməsi haqqında” Sərəncamını xatırladıb. Bildirib ki, görkəmli yazıçının yaradıcılığı yüksək qiymətləndirilib, onun ədəbi mühitin formalaşmasında xidmətləri layiqincə dəyərləndirilib.
Metodika və biblioqrafiya şöbəsinin müdiri Aysel İsmayılova Hüseyn İbrahimovun həyat və yaradıcılığı, yazıçının Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin Naxçıvan bölməsində əvəzsiz xidmətləri haqqında danışıb.
Tədbirdə 53 nömrəli tam orta məktəbin şagirdləri yazıçının povest və hekayələrindən parçalar söyləyiblər.
Xalq yazıçısı Hüseyn İbrahimova həsr olunmuş videoçarx nümayiş olunub.
Sonda “Hüseyn İbrahimov - 100” adlı sərgiyə baxış keçirilib.