Səməd Behrənginin 80 illiyi qeyd edilib
Azərbaycan Yazarlar Birliyi və Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilati dəstəyi ilə Rəşid Behbudov adına Dövlət Mahnı Teatrında tanınmış tərcüməçi-publisist Səməd Behrənginin 80 illiyinə həsr edilmiş tədbir keçirilib.
Tədbirin ideya müəllifi Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü, yazıçı-publisist Sayman Aruz nakam yazarın ömür yolu haqqında məlumat verib.
Azərbaycan Yazarlar Birliyinin katibi İlqar Fəhmi, Nizami adına Ədəbiyyat Muzeyinin direktoru, akademik Rafael Hüseynov, Xalq şairi Sabir Rüstəmxanlı, yazıçı, şair-publisist Əjdər Ol, Yunus İmrə İnstitutunun direktoru Cihan Özdəmir, Türkiyənin ölkəmizdəki səfirliyinin mədəniyyət məsələləri üzrə müşaviri İrfan Çiftçi şairin həyat və yaradıcılığından söz açıblar.
Bildirilib ki, həyatının sonuna qədər kənd müəllimi kimi işləyən S.Behrəngi qısa zaman kəsiyində böyük yazar, publisist, tərcüməçi kimi tanınıb.