news-inner
clock11:31 calendar-gray 30 Mart 2015 view-gray129 dəfə oxunub
view-gray129 dəfə oxunub

Filarmoniyada Şubert konserti AFİŞA

Kulis Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası və aprel ayı üçün tədbirlər planını təqdim edir.

04.04.15

Şənbə

Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının yaranmasının 95 illiyinə həsr olunmuş yubiley konserti

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Rauf Abdullayev

Solistlər – Anna Biryukova (piano), Nigar Hüseynzadə (piano)

Başlanır 19:00

07.04.15

Çərş. axş.

Violonçel musiqisi axşamı

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Teymur Göyçayev

Solist – Aleksey Miltıx

Başlanır 19.00

08.04.15

Çərşənbə

Azərbaycan Respublikasının xalq artisti, xanəndə Canəli Əkbərovun 75 illik yubileyinə həsr olunan konsert

Başlanır 19.00

14.04.15

Çərş. axş.

Bəstəkar Frans Şubertin əsərlərindən ibarət konsert

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Teymur Göyçayev

Başlanır 19:00

16.04.15

Cümə axş.

Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası

Bədii rəhbər və baş dirijor – Gülbacı İmanova

F.Əmirov adına Əməkdar Kollektiv Azərbaycan Dövlət Mahnı və Rəqs Ansamblı

Bədii rəhbər və baş dirijor – Ağaverdi Paşayev

Başlanır 19.00

20.04.15

Bazar ert.

VI Qara Qarayev Musiqi Festivalının açılışı mərasimi

Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Rauf Abdullayev

Solistlər - Nadiya ZELENKOVA (mezzo-soprano, Rusiya-Almaniya), Andrey KAPLANOV (bariton, Rusiya), Ekaterina KICHIGINA (soprano, Rusiya), Sergey MALININ (tenor, Rusiya), Fəridə MƏMMƏDOVA (soprano, Аzərbaycan)

Başlanır 19:00

24.04.15

Cümə

VI Qara Qarayev Musiqi Festivalının bağlanışı mərasimi

Ü.Hacibəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Questa musica ansamblı (Rusiya)

Dirijorlar - Rauf Abdullayev və Filipp Çijevski

Solistlər Ekaterina KICHIGINA (soprano, Rusiya),

Nadiya ZELENKOVA (mezzo-soprano, Rusiya-Almaniya),

Fəridə MƏMMƏDOVA (soprano, Azərbaycan), Andrey KAPLANOV (bariton, Rusiya)

Başlanır 19:00

27.04.15

Cümə axş.

Ə. Bədəlbəyli adına 23 saylı 11 illik Musiqi Məktəbi

Ü.Hacibəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Dirijor – Fəxrəddin Kərimov

Başlanır 18:00

28.04.15

Çərş.axş.

T.Quliyev adına 12 saylı 11 illik Musiqi məktəbi

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Teymur Göyçayev

Başlanır 19.00

29.04.15

Çərşənbə

Beynəlxalq rəqs gününə həsr olunan konsert

F.Əmirov adına Əməkdar Kollektiv Azərbaycan Dövlət Mahnı və Rəqs Ansamblı

Bədii rəhbər və baş dirijor – Ağaverdi Paşayev

Başlanır 19:00

Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası Kamera və Orqan Musiqi Zalının tədbirlər planı

16.04.15

Cümə axş.

Azərbaycan Dövlət Fortepiano Triosu

Başlanır 19:00

19.04.15

Bazar

Bəstəkar Leonid Vaynşteynin xatirəsinə həsr olunan konsert

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Bədii rəhbər və baş dirijor – Teymur Göyçayev

Solist – Rasimə Babayeva (orqan)

Başlanır 19:00

21.04.15

Çərş axş.

VI Qara Qarayev Musiqi Festivalı çərçivəsində konsert

Ensemble écoute (İsveçrə)

Avital Cohen – (fleyta), Asako Motojima – soprano (Yaponiya),

Christoph Jäggin – (gitara)

Başlanır 19:00

news-inner-user

15835 məqalə

Oxşar xəbərlər