“Solo gənclik”  layihəsinə başlanılır
"İRƏLİ" Mədəniyyət Mərkəzi və Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin birgə təşkilatçılığı ilə yeni “Solo gənclik” layihəsi həyata keçiriləcək.
Kulis.az xəbər verir ki, layihə çərçivəsində ilk konsert noyabrın 24-də Qara Qarayevin ev-muzeyində bəstəkar, pianoçu Nigar Süleymanlının təqdimatında olacaq.
Nigar Süleymanlı Bülbül adına orta ixtisas musiqi məktəbində dirijorluq, bəstəkarlıq və nəzəriyyə ixtisasları üzrə təhsil alıb. Daha sonra Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyası və Estoniya Musiqi və Teatr Akademiyasında bəstəkarlıq ixtisası üzrə təhsilini davam etdirib. Bir çox yerli və beynəlxalq festivalların, müsabiqələrin iştirakçısıdır.
Konsertdə Nigar Süleymanlı öz bəstələrindən ibarət seçmələri ilə musiqisevərlərə klassik musiqi ovqatı bəxş edəcək.
Layihənin həyata keçirilməsində əsas məqsəd gənclərin mədəni iştirakçılığının artırılması, musiqi mədəniyyətinin inkişafına töhfə vermək və istedadlı gənclərin fəaliyyətinin stimullaşdırılmasına nail olmaqdır.