Skarlet Yohansson: "Süni intellektin sui-istifadəsi məsələsini müzakirə etməliyik"
Skarlet Yohansson:  "Süni intellektin sui-istifadəsi məsələsini müzakirə etməliyik"
"Marriage Story", "Lucy", "Ghost in the Shell" kimi filmləri ilə tanınan amerikalı aktrisa Skarlet Yohanssonun adı və siması süni intellekt tərəfindən yaradılmış bir reklamda istifadə olunub.
Kulis.az xəbər verir ki, "CNN"ə danışan aktrisa deyib:
"Süni intellekt vasitəsilə yaradılmış bir videonun onlayn yayımlandığını və diqqət çəkdiyini gördüm. Süni intellektin sui-istifadəsi məsələsini müzakirə etməliyik, əks halda, reallıqla bağımızı itirə bilərik."
O, iştirak etdiyi videoda Adam Levin, Mila Kunis, Leni Kravitz, Mark Zukerberq, Saşa Baron Kohen, Ben Stiller, Natali Portman və David Şvimmer kimi məşhurların da olduğunu vurğulayıb.
Qeyd edək ki, bənzər bir hadisə daha əvvəl Tom Henksin də başına gəlmişdi. Aktyor bir reklamda simasından istifadə edildiyini, lakin bunun süni intellekt vasitəsilə yaradıldığını və icazəsinin alınmadığını bildirmişdi.