Azərbaycan “Bir Ud - Çoxlu Mədəniyyət” Forumunda
5-7 may 2025-ci ildə Birləşmiş Ərəb Əmirliyinin 7-ci əmirliyi olan Fujairahdakı Gözəl Sənətlər Akademiyası “Bir Ud - Çoxlu Mədəniyyət” adlı üçüncü “Fujaira Beynəlxalq Ud Forumu”nu keçirəcək.
Kulis.az xəbər verir ki, forumda Hindistan, Özbəkistan, Türkiyə, Azərbaycan, İran, Misir, Suriya, Oman, İraq və İspaniya kimi ölkələrdən olan ud ifaçılarının, ustalarının iştirakı nəzərdə tutulub. Bundan əlavə, Mərakeş Krallığından xüsusi qonaqlar da forumda yer alacaqlar.
Azərbaycan bu maraqlı beynəlxalq foruma ilk dəfə dəvət alıb. Forumda Rəşad İbrahimov, Hinara Heydərova, Təbriz Yusubov, Nisbət Sadrayeva, İdris Hüseynov, Vüsal Bayramov, Rafael Əsgərov iştirak edəcəklər.
Qeyd edək ki, Fujairah Mədəniyyət və Yaradıcılıq Mərkəzində keçiriləcək Forumun açılış mərasimində müxtəlif millətləri təmsil edən 50 musiqiçidən ibarət orkestrin iştirakı ilə bir saatlıq musiqi proqramı təqdim olunacaq.